Projekt: Gramy w Ręczną

logoty projektu gramy w ręczną

Od roku szkolnego 2022/2023 Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie bierze udział w programie „Gramy w Ręczną” realizowanym przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Od 1 września 2023 roku ruszyła VII edycja programu. W okresie tym 5300 uczniów z 267 grup ze szkół podstawowych z całej Polski z klas I-III realizuje program gier i zabaw w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego rozwijają podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną. W Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie program ten będzie trwał do 15 grudnia 2023 r. W zajęciach uczestniczy 17 uczniów z klas III.

Projekt gramy w reczną - zajęcia sportowe

Projekt „Gramy w Ręczną” ma na celu m.in. kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwój sportowy dzieci, a także zwiększenie zainteresowania sportem ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej. Poprzez zabawy ruchowe uczniowie rozwijają takie umiejętności techniczne jak chwyt piłki, podanie, rzut do bramki oraz poznają podstawowe przepisy gry w piłkę ręczną. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 minut.

Organizatorem programu jest Związek Piłki Ręcznej z siedzibą w Warszawie.

Projekt gramy w reczną - zdjęcie grupowe