"Zakliczyńskie Warzywka" wygrywają Ogólnopolski Konkurs "Zdrowo jem, więcej wiem"

zdrowo jem więcej wiem

1 marca 2023 r. przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników XIII edycji ogólnopolskiego projektu  „Zdrowo jem, więcej wiem”. Uczniowie klasy 2a, 2b i 2c  Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie zostali laureatami konkursu, zdobywając pierwsze miejsce w Polsce. W kategorii klas drugich i trzecich w konkursie wzięły udział 222 szkoły. Nasi uczniowie otrzymali najwyższą notę, bo aż 505,33 punktów.

Projekt, do którego uczniowie przystąpili jesienią 2022 r., ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem”, który odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP p. Agaty Kornhauser-Dudy, jest częścią programu prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska „Aktywnie po Zdrowie”. W etapie jesienno-zimowym realizowane były lekcje tematyczne, konkursy i spotkania z rodzicami. Klasy II systematycznie dokumentowały swoje prace, a szczegółowe raporty wraz ze zdjęciami i pracami uczniów zostały przesłane do Fundacji. Łącznie zrealizowano 6  zadań konkursowych. 

Drugoklasiści zdobywali wiedzę o zdrowym odżywianiu, wyrabiali prawidłowe nawyki żywieniowe, a także nabywali cennych umiejętności – takich jak praca w grupie. Przez zabawę, doświadczenia, działania praktyczne, lekcje tematyczne, konkursy, zajęcia plastyczne i aktywność fizyczną uczniowie kształtowali postawy prozdrowotne. Nie tylko zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, ale także promowali zdobytą wiedzę w środowisku szkolnym, rodzinnym i lokalnym. Włożyli ogrom pracy w realizację zadań konkursowych i dzięki swojej wytrwałości osiągnęli sukces, który jest wspólnym dziełem uczniów, rodziców i wychowawców p. Anny Antosz, p. Katarzyny Pach, p. Agnieszki Nagel, p. Elżbiety Wolak.

Cała grupa projektowa spisała się na medal!!!

zdrowo jem więcej wiem

zdrowo jem więcej wiem

zdrowo jem więcej wiem

zdrowo jem więcej wiem

zdrowo jem więcej wiem

zdrowo jem więcej wiem

zdrowo jem więcej wiem

zdrowo jem więcej wiem

« poprzedni artykuł   następny artykuł »