200-lecie SP Zakliczyn
Fotogaleria
«« Start  « Poprzednia  [1]  2   Nastepna »  Ostatnia »»Uroczyste odsłonięcie odnowionego Pomnika mjr "Kuby" Bojarskiego

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

XXX Małopolski Złaz "Szlakiem Legionistów"

XVI Sztafeta Pamięci z Łowczówka do Zakliczyna


Rajd Szklakiem kpt. Jana Dubaniowskiego

Rajd Szlakiem Batalionu "Barbara"

IV Bieg Pmięci Akcji "Burza"


70 rocznica śmierci kpt. Jana Dubaniowskiego; 73 rocznica Pacyfikacji Jamnej i Obławy na Szpitalik Partyzancki na Mogile; III edycja Biegu Pamięci Akcji "Burza" 


Łucznicy Jasz zaprosili młodych krajoznawców z SKKT Compass na najwyższy szczyt Węgier. W dniach 29.09 - 01.10 młodzież z opiekunami zwiedziła Góry Matra (Kekes, najwyższy szczyt Węgier 1014 m npm), Muzeum Jaszów, brała udział w zawodach na kręgielni, kibicowała drwalom w mistrzostwach Węgier. Przejazd na Węgry finansował Urząd Miejski w Zakliczynie. Dziękujemy.

Integracja młodzieży z miast partnerskich z Bors (Rumunia) oraz Jaszfenyszaru( Węgry). Udział w ćwiczeniach komunikacyjnych w języku angielskim , dyskusji na temat Unii Europejskiej, programach cyfrowych,sportowych, w koncertach oraz uroczystościach miejskich. Przejazd sfinansowany przez Urząd Miejski w Zakliczynie.

Wycieczka zorganizowana w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego przez SKKT "Compass" dla uczniów Gimnazjum.

Przedsięwzięcie realizowane w Gimnazjum przez SKKT "Compass".

14 Sztafeta Pamięci Łowczówek - Zakliczyn. Integracja polsko - węgierska.

Udział w uroczystościach religijno-patriotycznych: Tarnów, Jamna, Wola Stróska - "Mogiła", Ruda Kameralna.

Nagroda Burmistrza za promowanie postaw patriotycznych i kontynuowanie pięknych tradycji polskiego szkolnictwa dla Chorążych i Asysty Pocztów Sztandarowych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz członków SKKT "COMPASS".

II edycja w Zakliczynie w ramach której odbyły się:
- symboliczny bieg na dystansie 1963m
- bieg na dystansie 11 km
- gra miejska "Żołnierze Wyklęci w Zakliczynie"
- marsz nordic walking na dystansie 5km Fotorelacja z działań szkoły z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia - "Europejski Kodeks Walki z Rakiem".

Uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką p. Ireny Flakowicz wzięli udział w wycieczce do Belgii na zaproszenie Prezydenta RP p. Andrzeja Dudy i europosła Edwarda Czesaka przy współudziale Burmistrza p. Dawida Chrobaka.

Członkowie SKKT "COMPASS" wraz z młodzieżą węgierską po raz 13 uczcili pamięć poległych odwiedzając cmentarze z I wojny światowej.

Rajd Szlakami Walk Batalionu "Barbara" AK w ramach projektu "Młodzież Pamięta 2015".Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,, Tropem Wilczym”  zorganizowany 1 marca 2015 przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "COMPASS”, w którym wzięło udział około 180 uczestników z Małopolski i Podkarpacia.

W ostatnim tygodniu stycznia w  czterech oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Zakliczynie odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka. Tradycyjnie na tę okazję dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały "Jasełka Bożonarodzeniowe", aby zaprosić  przybyłych gości do refleksji nad tajemnicą narodzin Jezusa i uczcić święto najdroższych  babć i dziadków.  Oprócz "Jasełek" najmłodsi  zaprezentowali  dziadkom wiersze i piosenki, dziękując tym samym za ich obecność.

Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne PTTK „Compass”, działające przy Gimnazjum w Zakliczynie po raz kolejny zorganizowało  Sztafetę Pamięci, łączącą cmentarz legionistów w Łowczówku z grobem majora Kazimierza „Kuby” Bojarskiego, znajdującym się w Zakliczynie. 

Już po raz drugi w naszej szkole zostało zorganizowane Święto Rodziny. W dniu 31 maja 2014 roku spotkaliśmy się na „Zielonej Świetlicy” przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, by w ludowym stylu uczcić każdego członka rodziny: babcie, dziadków, matki, ojców i dzieci.

Podsumowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn: "Indywidualizacja nauczania w Zakliczynie - Każde dziecko ma szanse".

29 wrzesień 2013r. - Uroczystości religijno-patriotyczne na Mogile w Woli Stróskiej w ramach projektu ,,Młodzież Pamięta”.

25 wrzesień 2013 - Na zaproszenie pana Michała Wojtkiewicza Posła V, VI, VII  kadencji RP oraz pana Dawida Chrobaka radnego powiatu tarnowskiego 20-osobowa grupa młodzieży Gimnazjum w Zakliczynie pod opieką Ireny Flakowicz udała się  z wizytą do Sejmu RP w Warszawie.

22 wrzesień 2013r. - 69 rocznica Pacyfikacji Jamnej - Rajd Szlakami Walk Batalionu ,,Barbara” AK w ramach projektu ,,Młodzież Pamięta”.
W dniach 24 - 26 maja siedmioosobowa delegacja młodzieży z Gimnazjum w Zakliczynie, pod opieką Ireny Flakowicz, reprezentowana przez członków SKKT „Compass” i przedstawicieli Młodzieżowej Rady Gminy, przebywała w zaprzyjaźnionym z naszym miastem Jaszfenyszaru na Węgrzech.

Fotorelacja z ekologicznego "Marszu dla Ziemi" wokół zakliczyńskiego rynku, żeby pokazać jak wielu młodym mieszkańcom bardzo zależy na tym żeby zakliczyńska ziemia była wolna od śmieci.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009-2010. Zdjęcia wykonał uczeń gimnazjum - Mikołaj Żabiński.

«« Start  « Poprzednia  [1]  2   Nastepna »  Ostatnia »»
Version 2.5.0, BUILD 20071208
Copyright 2007-2020 - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Realizacja Grzegorz Witek