200-lecie SP Zakliczyn


CHROŃ SWOJE DZIECKO

CHROŃ SWOJE DZIECKO


WAŻNE LINKI:

www.cyfrowobezpieczni.pl
www.saferinternet.pl
www.bezpieczneinterneciaki.pl
www.necio.pl
www.sieciaki.pl
www.fdds.pl

Gdzie można uzyskać pomoc:

1. POLICJA
 • tel: 997 lub 112

2. FUNDACJA DZIECI NICZYJE
 • tel: 800 100 100
bezpłatna i anonimowa pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebuja wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dziecim przeżywającym trudności wynikające z problemów z zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia zwiazane z nowymi echnologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, mysli samobójcze, zaburzeni odżywiania.

3. ZAGRAJ
 • tel: 116 111 (codziennie od 12:00–22:00) – służy młodziezy i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki, ochrony. Zapewnia dzwoniącym mozliwość dzielenia się troskami, rozmawiania o sprawach dla siebie ważnych oraz wsparcia w trudnych sytuacjach, w tym o tych, które zdarzają się w Internecia.
 • www.116111.pl – portal kontaktowy on-line.

4. DYŻURNET.PL – stworzony przez NASK. Działa jako punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie – przede wszystkim materiałów prezentujących seksualne wykorzystywanie dzieci. Polega na zwalczaniu naruszeń w Internecie, prowadzi działania informacyjne i edukacyjne adresowane do różnych grup użytkowników.
 • Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć – zgłaszanie nielegalnych treści przez e-mail,
 • tel: 801 615 005 – koszt połączenia lokalnego

5. RZECZNIK PRAW DZIECKA

 • tel: 800 12 2 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania – od poniedziałku do piatku od 8:15 do 20:00
 • Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć – kontakt e-mail;

6. Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

tel. 800-080-222 - Całodobowa bezpłatna infolonia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda osoba może porozmawiać o swoich problemach z doświadczonymi psychologami, pedagogami i prawnikami.

 


Copyright 2007-2020 - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Realizacja Grzegorz Witek