200-lecie SP Zakliczyn

Strona główna arrow Aktualności arrow V EDYCJA PROJEKTU JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ ZAKOŃCZONA!!!

V EDYCJA PROJEKTU JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ ZAKOŃCZONA!!!
jezdze

Na przełomie stycznia i lutego w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie został zrealizowany kurs nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Zajęcia szkoleniowe odbywały się w okresie od 29.01.2019 r. do 08.02.2019 r. na terenie stacji narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie.

Do projektu w tym roku zakwalifikowano 24 uczniów Szkoły Podstawowej, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Każda grupa uczestniczyła w 5 zajęciach szkoleniowych, które trwały 4 x 45 minut. Zajęcia prowadzone były pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Uczniowie w trakcie realizacji projektu mieli zapewniony transport, profesjonalny sprzęt, karnety na wyciągi narciarskie i opiekę nauczycieli. Na zakończenie kursu odbyło się uroczyste pasowanie na narciarzy oraz pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących na stoku, przeprowadzona przez przedstawicieli Policji.

Niewątpliwie lekcje na stoku pozwoliły wszystkim uczestnikom kursu na opanowanie techniki jazdy na nartach (jazdy pługiem, skręcania, zatrzymywania się oraz jazdy na krawędziach). Oprócz tego uczniowie zapoznali się z regulaminem korzystania z urządzeń i tras narciarskich oraz z obowiązkiem jazdy w kompletnym stroju - ze szczególnym zwróceniem uwagi na posiadanie kasku. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż uczniowie hartowali własne organizmy, podnieśli ogólną sprawność fizyczną oraz wdrażali się do wspaniałej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest właśnie jazda na nartach.

jezdze jezdze jezdze jezdze jezdze jezdze jezdze jezdze jezdze jezdze
 


« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2007-2018 - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Realizacja Grzegorz Witek