Święto Babci i Dziadka w Charzewicach

charzewice - dzien babci i dziadka

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. W Charzewicach to wydarzenie zostało na stałe wpisane w kalendarz uroczystości szkolnych. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 26 stycznia 2017 roku w Remizie OSP przy Szkole Filialnej w Charzewicach odbyło się uroczyste spotkanie.

Kierownik Filialnej Szkoły Zakliczyna Pani Beata Strzelec wraz z nauczycielkami: Panią Bogumiłą Bardon oraz Ewą Nijak witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia.
Wyjątkowy charakter uroczystości nadała obecność Pana Burmistrza Dawida Chrobaka, w przemówieniu którego, niemal z każdego słowa można było odczytać ogromny szacunek dla głównych bohaterów święta – seniorów ziemi Charzewickiej, którzy są niewątpliwie najcenniejszym skarbem dla swoich pociech. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za jego obecność wśród nas oraz za życzenia skierowane do Dziadków.
Do życzeń dołączyła się również Pani Dyrektor Krystyna Sienkiewicz Witek, która w imieniu własnym i Pana Dyrektora Józefa Gwiżdża życzyła babciom i dziadkom wielu lat w zdrowiu i szczęściu i radości ze swoich pociech.
Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, oraz inscenizację o tematyce zimowej.
Mali artyści z uśmiechem, a jednocześnie z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.
W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce.
Rodzice jak co roku przygotowali prawdziwą ucztę kulinarną, za co należą się im ogromne podziękowania. Jak podkreśla przy każdej uroczystości Pani Dyrektor Krystyna Sienkiewicz Witek: „Rodzice w Charzewicach są niezwykli  wspaniali, niezawodni i zawsze potrafią stanąć na wysokości zadania”
A atrakcją karnawałowej zabawy, która zawsze towarzyszy temu wielkiemu wydarzeniu był niezwykły gość – Miś, który uatrakcyjnił zabawę z dziećmi.
Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń. Oby zawsze towarzyszyły mu takie emocje jak dzisiaj.

charzewice - dzien babci i dziadka  charzewice - dzien babci i dziadka  charzewice - dzien babci i dziadka  charzewice - dzien babci i dziadka  charzewice - dzien babci i dziadka  charzewice - dzien babci i dziadka  charzewice - dzien babci i dziadka 
« poprzedni artykuł