Finał XIII Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego

wierzchoslawice

08 maja 2013 roku odbył się finał XIII Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wierzchosławicach. O miano najlepszego zmagała się młodzież z dziesięciu gimnazjów z terenu powiatu tarnowskiego, w tym uczniowie naszego zakliczyńskiego Gimnazjum im. Bł. Krystyna Gondka. Poradzili oni sobie bardzo dobrze.

Na drugim miejscu w kategorii klas trzecich uplasował się Dawid Wietecha

wierzchoslawice-2013

Oczko niżej w swojej kategorii wiekowej zajęła Karolina Świerczek

wierzchoslawice-2013 

Z kolei w kategorii klas pierwszych czwartą lokatę zdobyła Katarzyna Myszor. Sukcesy te nie przyszły jednak łatwo. Wspomniany Finał bowiem składał się z trzech części. Pierwszą stanowił odsłuch, drugą – test leksykalno-gramatyczny, zaś na końcu, w części ustnej, uczniowie odpowiadali na pytania komisji. 

wierzchoslawice-2013 

Wcześniej jednak, aby znaleźć się w etapie finałowym i przyjechać do Wierzchosławic, uczniowie poszczególnych gimnazjów musieli rywalizować w eliminacjach szkolnych. Tylko ci spośród nich, którzy najlepiej rozwiązali test leksykalno-gramatyczny mogli reprezentować daną szkołę w Finale Konkursu.

W etapie szkolnym, który odbył się w naszej Szkole w dniu 19 kwietnia spośród uczniów klas pierwszych najlepiej poradzili sobie: Katarzyna Myszor z klasy I C, Konrad Mazgaj z klasy I B oraz b z klasy I B. Uczniów tych do konkursu przygotowała pani Justyna Wierzbicka. W kategorii klas drugich najlepszą uczennicą naszej Szkoły okazała się Karolina Świerczek z klasy II B. Nieco tylko gorzej spisali się: Wiktoria Anulewicz z klasy II C, Jakub Ramian z klasy II B oraz Joanna Kwiek z klasy II A. Wspomnianych uczniów przygotowała do Konkursu pani Marzena Kiełbasa. Z kolei spośród uczniów klas trzecich najlepiej test eliminacji szkolnych rozwiązał Dawid Wietecha z klasy III B. Drugie miejsce zajęła Rebeka Dondo z klasy III A, a trzecie Michał Krakowski z klasy III B. Uczniowie ci zostali przygotowani do zmagań konkursowych przez panie Magdalenę Przerwę-Tetmajer oraz Monikę Kumorek-Zając

Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »