Młodzieżowa Rada Gminy

Na dzień 21 listopada zarządzone zostały wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Zakliczyn. Procedurę wyboru oraz kalendarz wyborczy określa Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn dostępne pdf tutaj.  Kandydatem na radnego może być każdy uczeń klas I i II gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej uczący się na terenie Gminy Zakliczyn. Rada liczyć będzie 15 radnych wybranych w następujących okręgach: 

1) Okręg nr 1: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie – 6 mandatów;

2) Okręg nr 2: Gimnazjum im. Bł. Krystyna Gondka w Zakliczynie, wchodzące w skład Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie – 6 mandatów; 

 3) Okręg nr 3: Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Paleśnicy, wchodzące w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paleśnicy – 3 mandaty. 

« poprzedni artykuł   następny artykuł »