Karolina Świerczek wśród najlepszych w Małopolsce!

Karolina Swierczek

Mieszkająca w Faściszowej, uczennica klasy I Gimnazjum w Zakliczynie Karolina Świerczek, wraz z zespołem „Ballada”, została zaproszona na uroczystą galę „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych” i otrzymała certyfikat za swoje szczególne osiągnięcia. To duży prestiż nie tylko dla Szkoły, ale i Gminy Zakliczyn.

28 czerwca 2012 r., czyli dzień przed zakończeniem obecnego roku szkolnego, w pięknej scenerii Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie, odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną IV edycję „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. Udział w niej wzięło blisko 300 osób. Centralnym punktem uroczystości było wręczenie certyfikatów za szczególne osiągnięcia 39 najwybitniejszym stypendystom spośród 505 tegorocznych laureatów programu. W tym zaszczytnym gronie znalazła się uczennica Gimnazjum w Zakliczynie – Karolina Świerczek, która w tym roku po raz pierwszy została objęta programem stypendialnym. Oprawę muzyczną gali, na zaproszenie organizatorów, zapewnił zespół wokalno-instrumentalny „Ballada”, w którym śpiewa właśnie Karolina. Zespół w składzie: Gabriela Bodziony, Małgorzata Bodziony, Szymon Hełmecki, Justyna Krzyżak, Adriana Łach, Klaudia Przybylska, Krzysztof Pyrek, Karolina Świerczek, Katarzyna Świerczek, Katarzyna Zielińska oraz p. Adam Pyrek i p. Bogusław Wróbel zaprezentował trzy utwory w bardzo różnym stylu. W jednym z nich, tzw. solówkę, zaśpiewała Karolina i mimo ogromnego stresu, jaki towarzyszył jej przed występem, poradziła sobie bardzo dobrze. Najbardziej jednak, stwierdzając po reakcjach zebranych w Muzeum Sztuki Japońskiej gości, przypadł do gustu ostatni, zaśpiewany z dużym luzem i żywiołowością utwór zatytułowany „Tak mnie ciągnie do gór”. Wybór zakliczyńskiej „Ballady” jako zespołu, który przygotował część artystyczną uroczystości nie był przypadkowy, gdyż organizatorzy dowiedzieli się o nim ze sprawozdania, którego złożenie jest obowiązkiem każdego stypendysty. Dzięki temu, co warte podkreślenia, Karolina jako tylko jedna z dwóch stypendystek miała okazję w tym dniu zaprezentować swój talent.

Sama gala miała bardzo uroczysty charakter. Otwierający ją Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, gratulując sukcesów wszystkim stypendystom, przypomniał, że matematyka – uważana za królową nauk, w dzisiejszych czasach jest również królową sukcesu. Zachęcał każdego do budowania swojej kariery i sukcesu w oparciu o tę właśnie dziedzinę nauki i porównał ją do poezji. Z kolei Rafał Solecki – Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, będącego beneficjentem systemowym programów stypendialnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce, podsumował dotychczasową realizację projektu. Przypomniał, że stypendia przyznawane w ramach „Małopolskiego programu stypendialnego”, pomagają uczniom w realizacji ich celów edukacyjnych, dzięki czemu stypendyści rozwijają swoje niezwykłe i wszechstronne talenty. Ponadto wszyscy zebrani mieli możliwość wysłuchania wystąpienia jednej ze stypendystek – Marty Bartoszko z Nowego Targu, która przedstawiła publiczności zgromadzonej na gali ciekawą prezentację na temat powierzchni jednostronnych i pokazała jedną z zagadek matematyki – wstęgę Möbiusa. Każdy uczestnik mógł także po zakończeniu uroczystości podziwiać wystawę sztuki japońskiej oraz cieszyć się z pamiątkowych upominków.

Warto przypomnieć, że Karolina Świerczek nie była w tym roku jedyną wywodzącą się z naszej Gminy stypendystką „Małopolskiego program stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. Oprócz niej stypendium otrzymał też inny uczeń Gimnazjum w Zakliczynie – Tomasz Zieliński oraz absolwent tej Szkoły, Paweł Kwiek, obecnie uczeń III LO w Tarnowie. Oby tak dalej!

Gratuluję Zespołowi „Ballada” wspaniałego występu, a wszystkim naszym stypendystom życzę dalszych sukcesów w nauce.

Józef Gwiżdż

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

Gala - Malopolski Program Stypendialny 

« poprzedni artykuł