200-lecie SP Zakliczyn

Strona główna arrow Aktualności

Aktualności
Nasz Absolwent - prof. Jan Boczek
Redaktor: Administrator   
03.10.2017.
Prof. dr hab. Jan Boczek zrodlo: acarology.pl

Jubileusz 200-lecia Szkoły jest okazją do zaprezentowania społeczności lokalnej dokonań byłych uczniów. Jednym z  najwybitniejszych absolwentów Szkoły Podstawowej w Zakliczynie jest prof. Jan Boczek, który zgodził się objąć honorowym patronatem jubileuszowe uroczystości.

( Czytaj całość... )
 


Uczniowie w stolicy
Redaktor: Uczniowie i nauczyciele ZSPiG w Zakliczynie   
30.06.2017.
warszawa

Dnia 21 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Pana Dawida Chrobaka mieli możliwość zwiedzenia stolicy Polski - Warszawy, a przede wszystkim Sejmu RP i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W gronie 54 uczestników wyjazdu znaleźli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, członkowie Samorządów Uczniowskich i  SKKT „Compass”, chorąży i asysta Pocztów Sztandarowych, członkowie zespołu „Ballada”, harcerze oraz najlepsi uczniowie z naszej Szkoły.

( Czytaj całość... )
 


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w zakliczyńskiej podstawówce
Redaktor: Beata Krzyżak, Joanna Bator   
29.06.2017.

22 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie odbyła się uroczysta akademia z udziałem Dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów oraz zaproszonych gości i rodziców. Dyrektor szkoły  Józef Gwiżdż podsumował miniony rok szkolny, gratulując uczniom sukcesów w nauce oraz w licznych konkursach i zawodach sportowych. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za ich całoroczne zaangażowanie w edukację i życie szkoły. Słowa wdzięczności i podziękowania skierował również w stronę Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn – p. Dawida Chrobaka.

( Czytaj całość... )
 


Sukcesy filmowe uczniów naszego Zespołu
Redaktor: Administrator   
23.06.2017.

W ostatnim czasie uczniowie naszego Zespołu zostali laureatami dwóch konkursów filmowych.

( Czytaj całość... )
 


Dzielnicowy w Charzewicach
Redaktor: Ewa Nijak   
21.06.2017.
Dzielnicowy z wizyta w szkole

Młodszy aspirant Wojciech Klisiewicz, był gościem w szkole Filialnej w Charzewicach w dniu 20 czerwca 2017 roku. Na samej końcówce roku szkolnego niezwykle ważnego gościa uczniowie jak zawsze przyjęli z wielkim entuzjazmem. Dzielnicowy przeprowadził pogadankę na temat najistotniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji. Przypomniał uczniom podstawowe zasady korzystania z dobrodziejstw lata, tak by dało ono dzieciom możliwość dobrego wypoczynku i nabrania sił do pracy w nowym roku szkolnym. Aby jednak powrót do szkoły we wrześniu był równie radosny jak czerwcowe pożegnanie dzieci zostały wyposażone w niezbędne informacje.

( Czytaj całość... )
 


Strażacy w Charzewicach
Redaktor: Ewa Nijak   
18.06.2017.
os gwozdziec w charzewicach

13 czerwca w Szkole Podstawowej w Charzewicach miało miejsce niecodzienne i niezwykle ważne wydarzenie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwoźdźca, należący do Systemu ratownictwa Krajowego zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego.

( Czytaj całość... )
 


"Już pływam - 2017" - podsumowanie
Redaktor: Administrator   
16.06.2017.

Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego i Gminy Zakliczyn  46 uczniów z klas I-VI  Szkoły Podstawowej w Zakliczynie po raz kolejny wzięło udział w projekcie nauki pływania „Już pływam” realizowanym w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu od marca do maja 2017 r. na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. Każdy uczestnik skorzystał z 20 godzin nauki pływania. Kurs prowadzony był przez wykwalifikowanych instruktorów. Dzieciom zapewniony został również transport i opieka.

( Czytaj całość... )
 


Nasza szkoła oczami ucznia
Redaktor: Administrator   
16.06.2017.

W związku z obchodami 200-lecia Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, uczniowie klas czwartych, wzięli udział w dwóch konkursach: poetyckim i plastycznym. Zostały one zorganizowane przez p. Beatę Krzyżak i p. Joannę Bator, w maju 2017 roku. Czwartoklasiści poprzez twórczość poetycką przypomnieli ciekawą historię naszej zakliczyńskiej szkoły - ważne wydarzenia i postacie. Natomiast w pracach plastycznych mieli możliwość zobrazowania własnych wizji budynku szkoły w przyszłości.

( Czytaj całość... )
 


Finał Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych
Redaktor: Opiekun - Michał Chruściel   
08.05.2017.
konkurs zolnierze wykleci

Dnia 30 marca 2017 roku miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie finał II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. 

( Czytaj całość... )
 


Młodzież z Gimnazjum we Włoszech - "W poszukiwaniu autorytetu - Śladami Świętego Jana Pawła II"
Redaktor: Administrator   
21.04.2017.
wlochy

W ramach realizacji przedsięwzięcia pod wyżej wymienionym tytułem młodzież z Gimnazjum w Zakliczynie  od początku roku szkolnego realizuje wiele różnorakich działań przybliżających postać naszego słynnego rodaka. Jesienią liczna grupa młodych ludzi, zgodnie z sugestią opiekuna Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „Compass”- Ireny Flakowicz, zdecydowała się zdobywać „Odznakę Krajoznawczą im. Św. Jana Pawła II”. W tym celu odbyło się kilka wyjazdów do Wadowic, Łagiewnik, Krakowa oraz w Tatry i Gorce, gdzie młodzież zwiedzała miejsca związane z życiem i działalnością Karola Wojtyły na różnych etapach jego życia. Wiosną przyszła kolej na podróż do Włoch i Watykanu.

( Czytaj całość... )
 


"Zmagania z ortografią" - czwarta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
Redaktor: Grażyna Gwiżdż, Grażyna Ogonek   
10.04.2017.
zwyciezcy konkursu

W dniu 23 marca 2017 r. o godz. 9 w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii”. Adresowany był on do uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

( Czytaj całość... )
 


III edycja programu "Jeżdżę z głową" zakończona.
Redaktor: Grażyna Ogonek   
12.03.2017.
III edycja jezdze z glowa

Program realizowany był w ramach małopolskiego projektu pn. ,,Jeżdżę z głową”, któremu patronował Marszałek Województwa Małopolskiego i Urząd Miejski w Zakliczynie.

( Czytaj całość... )
 


Dominika Antosz Laureatką Międzynarodowego Konkursu
Redaktor: Anna Okońska - opiekun   
07.03.2017.
zdjecie

Blisko 100 osób z całej Polski oraz zagranicy uczestniczyło 25 lutego 2017 roku w gali finałowej VIII Międzynarodowego Konkursu pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem", która odbyła się w Turku koło Kalisza. Organizatorem konkursu było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

( Czytaj całość... )
 


Zdrowo jem, zdrowy ruch, zdrowy we mnie duch!!!
Redaktor: Administrator   
06.03.2017.
zdrowo jem

Szeroko pojęta edukacja zdrowotna realizowana w ramach Programu Małopolskiej Sieci Szkół Promującego Zdrowie to jeden z priorytetów edukacyjnych naszej Szkoły. Od wielu lat Szkoła promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej, prowadzone w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

( Czytaj całość... )
 


Zmiana dowozów od poniedziałku 13.02.2017
Redaktor: Administrator   
27.01.2017.

W związku z uruchomieniem dowozu uczniów z przysiółka Wesołów Chrapy ulegnie zmianie przywóz uczniów z przystanku Wesołów Pobrzeże. Autobus na przystanek Wesołów Pobrzeże podstawiony będzie na 7.00 natomiast na przystanek Wesołów Chrapy na godzinę 7.05.

Odwozy Wesołów Pobrzeże i Wesołów Chrapy odbywać się będą według obowiązującego harmonogramu tj. po 5 i 7 lekcji w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek natomiast po 6 i 8 lekcji w środę.

Pozostałe kursy bez zmian.

 


Święto Babci i Dziadka w Charzewicach
Redaktor: Ewa Nijak   
27.01.2017.
charzewice - dzien babci i dziadka

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. W Charzewicach to wydarzenie zostało na stałe wpisane w kalendarz uroczystości szkolnych. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 26 stycznia 2017 roku w Remizie OSP przy Szkole Filialnej w Charzewicach odbyło się uroczyste spotkanie.

( Czytaj całość... )
 


Dobre nawyki, lepsze zdrowie - promocja zdrowia w ZSPIG
Redaktor: Anna Antosz, Halina Kochan   
22.01.2017.
certyfikat malopolskiej szkoly promujacej zdrowie

Mówiąc o promocji zdrowia mamy na myśli wszelkie działania mające na celu wdrażanie do zdrowego stylu życia, kształtowanie czynników środowiskowych i osobniczych prowadzących do poprawy stanu zdrowia oraz wyrabianie nawyków i postaw dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną. Pojęcie „promocja zdrowia” po raz pierwszy użył Henry Siegerist w roku 1945 umieszczając go jako jeden z głównych czterech filarów medycyny, obok zapobiegania chorobom, leczenia chorób i rehabilitacji. Utożsamiał wówczas promocję zdrowia z szeregiem działań prowadzących do zapewnienia odpowiednich warunków życia, pracy, kształcenia, kultury fizycznej oraz wypoczynku i rekreacji. Mając powyższe na uwadze uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie od kilku lat prężnie działają w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia.

( Czytaj całość... )
 


Mali Mistrzowie zdobywają sprawności
Redaktor: Administrator   
17.01.2017.
malymistrz - saneczkarz

Od początku roku szkolnego 2016/2017 w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie realizowany jest program „Mały Mistrz”. To jeden z kilku programów popularyzujących aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, które Ministerstwo Sportu i Turystyki proponuje najmłodszym Polakom. Program ten ma na celu poprawę stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III. Ma za zadanie również promować nowe, atrakcyjne formy zajęć ruchowych, zgodnych z nową podstawą programową. Zajęcia prowadzone w ramach programu „Mały Mistrz” mają na celu także monitorowanie sprawności fizycznej uczniów, kształtowanie odpowiednich postaw i nawyków, jak również zachęcanie młodych sportowców do podejmowania nowych form aktywności fizycznej w czasie wolnym.

( Czytaj całość... )
 


Rodzinna zakliczyńska szopka bożonarodzeniowa
Redaktor: Anna Okońska   
04.01.2017.
szopka 

Z wielką radością, ale także zaskoczeniem stwierdzamy, iż mimo 5 lat trwania konkursu pt „ Rodzinna zakliczyńska szopka bożonarodzeniowa” cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem. Jesteśmy dumni ,że mamy swój wkład, zgodnie z ideą naszego konkursu, w budowaniu wspólnoty.

Bo przecież rodzinne, wspólne wykonywanie szopki, czasem pokoleniowe (dziadkowie, rodzice, wnuki) to wspólne przebywanie ze sobą, przekazywanie wartości chrześcijańskich, wspólne poznawanie naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem jego wartości historycznych czy architektonicznych.  Jak co roku komisję konkursową, wraz z  przewodniczącą Panią wicedyrektor Krystyną Sienkiewicz- Witek zachwyciły nowe pomysły, materiały, techniki . Jury brało pod uwagę technikę wykonania, staranność, pomysł, oryginalność, kolorystykę oraz ilość akcentów i elementów związanych  z naszym regionem. W dniu 15. 12. 2016 roku na zebraniu wywiadowczym laureatom i wyróżnionym rodzinom zostały wręczone nagrody i dyplomy.

( Czytaj całość... )
 


Mikołaj w Charzewicach
Redaktor: Ewa Nijak   
13.12.2016.
mikolaj

6 grudnia 2016 był jak co roku wyjątkowym dniem w Charzewickiej Szkole Podstawowej. Naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj.

( Czytaj całość... )
 


Kolejna edycja "już pływam" za nami
Redaktor: Administrator   
09.12.2016.
baner1juz-plywam.jpg

Dnia 9 grudnia 2016 r. dobiegła końca kolejna edycja projektu  nauki pływania,  pn. „Już pływam” w ramach zadania "Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży".Z naszej szkoły w projekcie wzięło udział  47 uczniów z klas I-VI. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. Prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów.

( Czytaj całość... )
 


Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 51 z 270
Copyright 2007-2017 - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Realizacja Grzegorz Witek