200-lecie SP Zakliczyn

Strona główna arrow Aktualności

Aktualności
Projekt #Superkoderzy w naszej szkole!
Redaktor: Administrator   
17.06.2019.
superkoderzy-logo

Nasza szkoła jest jedną ze 150 szkół w kraju zakwalifikowanych do udziału w roku szkolnym 2019/2020 w ogólnopolskim programie edukacyjnym realizowanym przez Fundację Orange - #SuperKoderzy.

Aby zakwalifikować się do udziału w programie należało przygotować 30 sekundowy film odpowiadający na pytanie „Dlaczego chcę zostać #SuperKoderem?”. Zadania tego podjęli się uczniowie klasy Va pod opieką koordynatora projektu p. Iwony Brożek.

#SuperKoderzy to program przeznaczony dla szkół podstawowych. W czasie trwania programu uczniowie w ramach wybranej ścieżki „Pogromcy języków” – uczyć się będą programowania oraz podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii na lekcjach … języka niemieckiego. Szkoła otrzyma od Fundacji Orange grant w wysokości 2500 zł.

 


Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
07.03.2019.
fonoholizm

Od 2004r. corocznie w miesiącu lutym, z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

( Czytaj całość... )
 


V EDYCJA PROJEKTU JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ ZAKOŃCZONA!!!
Redaktor: Anna Antosz, Halina Kochan, Anna Mróz   
18.02.2019.
jezdze

Na przełomie stycznia i lutego w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie został zrealizowany kurs nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Zajęcia szkoleniowe odbywały się w okresie od 29.01.2019 r. do 08.02.2019 r. na terenie stacji narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie.

( Czytaj całość... )
 


"Patriotka 100-lecia"
Redaktor: Administrator   
10.11.2018.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole został ogłoszony dla uczniów konkurs cukierniczy „Patriotka 100-lecia”.  8 listopada 2018 r. Komisja konkursowa w składzie: kierownik świetlicy Piotr Poręba – przewodniczący Komisji; wicedyrektor Krystyna Sienkiewicz-Witek; skarbnik Rady Rodziców Joanna Świderska-Mróz; szefowa kuchni Anna Martyka; kucharka Krystyna Zięcina oceniła 25 zgłoszonych ciast. Oceniła wygląd i kolorystykę prac, wygodę konsumpcji i łatwość wykonania, a przede wszystkim sprawdziła ich smak.

( Czytaj całość... )
 


Konkurs "Odblaskowa Szkoła"
Redaktor: Anna Mróz, Katarzyna Pach.   
08.11.2018.
odblaski

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i opiekunów na konieczność korzystania przez uczniów i dzieci z elementów odblaskowych. Dodatkowo przedsięwzięcie to kształtowało pozytywne postawy   ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym.

( Czytaj całość... )
 


Widowisko Dumy i Radości
Redaktor: K.P.   
30.10.2018.
marsz dumy i radosci

19 października 2018 r. uczniowie   Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich wraz z uczniami z oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w  marszu zwanym „Widowiskiem  Dumy i Radości”, z okazji setnej rocznicy  odzyskania  Niepodległości przez Polskę. Marsz  został zorganizowany z inicjatywy  Małopolskiego Kuratora Oświaty - Pani Barbary Nowak.

( Czytaj całość... )
 


Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie Pamięta!
Redaktor: Administrator   
16.10.2018.

Pamięta, o 71 rocznicy ostatniej walki kpt. Jana Dubaniowskiego „Salwy”, która rozegrała się w Rudzie Kameralnej, o żołnierzach 16 PP AK, którzy stoczyli 74 lata temu największą partyzancką bitwę w Małopolsce, o pomordowanych przez SS „Galizien” (ukraińscy bandyci w służbie hitlerowskich Niemiec) mieszkańcach Jamnej i spalonej wsi, o poległych podczas obławy szpitalika partyzanckiego na Mogile.

( Czytaj całość... )
 


"Naukobus" z Centrum Nauki Kopernik w Zakliczynie
Redaktor: Administrator   
02.10.2018.

Gmina Zakliczyn zaprasza 4 i 5 października na niezwykle interesującą, interaktywną, edukacyjną wystawę, przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik. Eksperymenty, nauka i dużo radości za darmo dla każdego zwiedzającego.Sprawdź sam! 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu – w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

naukobus

4 i 5 października „Naukobus” pojawi się w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Wystawa będzie czynna w godzinach 10:00-18:00 w pierwszym dniu i 08:00-14:00 w drugim. W pierwszym dniu w godzinach popołudniowych będzie możliwe odwiedzenie wystawy przez osoby dorosłe, np. mieszkańców, rodziców dzieci.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy!

( Czytaj całość... )
 


NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZAKLICZYNIE
Redaktor: Administrator   
20.09.2018.
przedwiosnie2.jpg

Od kilku lat w pierwszą sobotę września odbywa się przepiękna akcja czytania najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. W tym dniu w bibliotekach, szkołach, domach kultury, na rynkach miast, placach i w innych miejscach dużych i mniejszych miejscowości naszego kraju odczytywana jest wybrana przez Kancelarię Prezydenta książka. Akcja ta ma na celu podtrzymanie zainteresowania literacką klasyką i zachęcanie do czytania najważniejszych i najpiękniejszych polskich książek.

( Czytaj całość... )
 


Kolejny sukces naszej uczennicy
Redaktor: Administrator   
18.06.2018.

8 czerwca bieżącego roku w Kąśnej Dolnej w Centrum Ignacego Paderewskiego odbył się IV Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej. Jedną z uczestniczek tego konkursu była uczennica Gimnazjum w Zakliczynie Aleksandra Kurek, którą do przesłuchań przygotował Pan Bogusław Wróbel. Uczestnicy prezentowali pieśni o tematyce kresowej wyrażające emocje i przywiązanie do Ojczyzny. Ola wykonała utwór pod tytułem „Przesłuchanie Anioła”  , którego prezentacja zapewniła jej II miejsce w swojej kategorii.

Warto dodać, iż w składzie komisji konkursowej zasiadali: Krzesimir Dębski - polski kompozytor muzyki współczesnej i filmowej, Rafał Balawejder - dyrektor tarnowskiego teatru oraz Hanna Samson i Anna Podkościelna - Cyz.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia Oli oraz kibicujemy jej na przyszłość.

 


List MEN do Rodziców
Redaktor: Administrator   
22.05.2018.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Minister Edukacji Narodowej skierowanego do Rodziców i Opiekunów Uczniów klas VII oraz klas II gimnazjum.

pdfList Minister Edukacji Narodowej do Rodziców o rekrutacji na rok szkolny 2019-2020.

 


ZAPROSZENIE NA KONKURS
Redaktor: Administrator   
30.04.2018.
Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie „Święty JAN PAWEŁ II – autorytet młodzieży”. Więcej informacji w regulaminie.
 
 


NARCIARZE Z ZAKLICZYNA "JEŻDŻĄ Z GŁOWĄ" !!!
Redaktor: Administrator   
16.02.2018.
projekt jezdze z glowa

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie został zrealizowany kurs nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Zajęcia odbywały się w okresie od 22.01.2018 r. do 07.02.2018 r. na Stacji Narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie.

( Czytaj całość... )
 


Wielki sukces naszego Chóru
Redaktor: Administrator   
08.01.2018.
4.jpg

Wielopokoleniowy Chór Nauczycieli, Uczniów, Rodziców i Absolwentów  Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, został Zwycięzcą II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej. Podczas przesłuchań finałowych, które odbyły się w Muzeum Armii Krajowej Krakowie zdobyliśmy pierwsze miejsce, spośród chórów z całej Polski.

( Czytaj całość... )
 


Od dobrych nawyków do ZDROWIA... Promocja zdrowia w SP
Redaktor: Administrator   
27.11.2017.
promocja zdrowia w sp?

Profilaktyka i promocja zdrowia to ważne elementy oddziaływania szkoły na prawidłowy rozwój młodych organizmów. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych, wyrabianie dbałości o własne zdrowie i kondycję fizyczną to główne cele realizowane przez Koło Promocji Zdrowia działające w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie.

( Czytaj całość... )
 


Młodzież Pamięta. XV Sztafeta Pamięci Łowczówek - Zakliczyn, 2017
Redaktor: Janusz Flakowicz   
17.11.2017.
mlodziez-pamieta-2017

„Młodzież Pamięta”, to przedsięwzięcie realizowane od kilkunastu lat w zakliczyńskim gimnazjum przez Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „Compass”. Jego głównym celem niezmiennie  jest kształtowanie tożsamości narodowej i pogłębianie w atrakcyjny sposób wiedzy o historii Polski poprzez pryzmat wydarzeń, które miały miejsce w naszym regionie. W obecnym roku szkolnym młodzi krajoznawcy i inni żądni wiedzy i przygód uczniowie uczestniczyli w rajdach edukacyjno-turystycznych: na Jamną, Mogiłę, do Rudy Kameralnej czy ostatnio do Łowczówka.

( Czytaj całość... )
 


Zakliczyn - moja mała ojczyzna
Redaktor: Michał Chruściel   
15.11.2017.

Dnia 26 października 2017 roku o godzinie 9-tej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie, odbył się z okazji 460 rocznicy lokacji miasta Zakliczyn, dwuetapowy konkurs historyczny pt. „Zakliczyn – moja mała ojczyzna”. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

( Czytaj całość... )
 


Ankieta : cyfrowobezpieczni.pl
Redaktor: Administrator   
09.11.2017.

Wiosna bieżącego roku nasza Szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl Jednym z działań podczas jego realizacji są ankiety. O ich wypełnienie prosimy całą społeczność szkolną: nauczycieli, uczniów, i rodziców. Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej. Badanie realizowane jest WYŁĄCZNIE drogą internetową. Zwracamy uwagę, że ankieta jest w kilku wersjach - inny link jest dla rodziców, inny dla nauczycieli, a inny dla uczniów. Ważne jest również by zwrócić uwagę na etap szkolny na jakim znajdują się badani uczniowie oraz nauczyciele. Odmienne są również ankiety dla rodziców w zależności od tego na jakim etapie nauki znajduje się ich dziecko.

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 1-3

>>> UCZNIOWIE <<<

>>> RODZICE <<<

>>> NAUCZYCIELE <<<

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 4-6

>>> UCZNIOWIE <<<

>>> RODZICE <<<

>>> NAUCZYCIELE <<<

KLASA 2 i 3 GIMNAZJALNA oraz 7 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

>>> UCZNIOWIE <<<

>>> RODZICE <<<

>>> NAUCZYCIELE <<<

 


I PRZESZLI ŚWIECI ULICAMI ZAKLICZYNA....
Redaktor: Administrator   
07.11.2017.

W wigilię Wszystkich Świetych ulicami Zakliczyna przeszedł Korowód Świetych. Przedszkolaki, uczniowie naszej szkoły oraz rodzice licznie przybyli, aby po raz pierwszy uczstniczyć w tym wydarzeniu. Około dziewięćdziesieciu osób udało się z budynku Szkoły Podstwowej przy ulicy Malczewskiego do kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej. Grupie przewodniczył o. Nataniel jako bł. Piotr Jerzy Frassati. Radosny, rozśpiewany,barwny przemasz  z towarzyszeniem gitar i pięknych głosów  prowadziła Oaza Rodzin oraz schola działająca przy klasztorze ojców franciszkanów.  Wszystko pod czujnym okiem pana dyrektor Józefa Gwiżdża.

( Czytaj całość... )
 


Spotkanie z Policjantem
Redaktor: Administrator   
20.10.2017.
policjant-spotkanie_1

Dnia 10.10.2017r. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli oddziałów zerowych przybył do naszej szkoły policjant z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowie.  Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest praca policjanta.

( Czytaj całość... )
 


Nasz Absolwent - prof. Jan Boczek
Redaktor: Administrator   
03.10.2017.
Prof. dr hab. Jan Boczek zrodlo: acarology.pl

Jubileusz 200-lecia Szkoły jest okazją do zaprezentowania społeczności lokalnej dokonań byłych uczniów. Jednym z  najwybitniejszych absolwentów Szkoły Podstawowej w Zakliczynie jest prof. Jan Boczek, który zgodził się objąć honorowym patronatem jubileuszowe uroczystości.

( Czytaj całość... )
 


««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 51 z 290
Copyright 2007-2018 - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Realizacja Grzegorz Witek