200-lecie SP Zakliczyn

Strona główna arrow Aktualności

Aktualności
VI EDYCJA PROJEKTU "JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ" ZAKOŃCZONA !!!
Redaktor: Anna Antosz, Halina Kochan, Irena i Janusz Flakowicz   
17.03.2020.
Jeżdżę z głową 2020

W lutym w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie został zrealizowany kurs nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Zajęcia szkoleniowe odbywały się w okresie od 10.02.2020 r. do 24.02.2020 r. na terenie stacji narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie.

( Czytaj całość... )
 


Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
28.02.2020.

Drogi Rodzicu przedstawiamy rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

- Porozmawiaj z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

- Nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;

- Nie organizuj wyjazdu do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;

- Jeśli dziecko lub ktoś z rodziny wrócił z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłoś tę osobę do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

- Jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

- Rodzicom dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

- W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

rekomendacje_ministra_edukacji_narodowej_dla_dyrektorow_przedszkoli_szkol_i_placowek_oswiatowych-page-003.jpg

 


Szkoła Zdrowych Możliwości
Redaktor: Administrator   
26.02.2020.

Profilaktyka i promocja zdrowia to ważne elementy oddziaływania szkoły na prawidłowy rozwój młodych organizmów. Wdrażanie do zdrowego stylu życia, kształtowanie czynników środowiskowych i osobniczych prowadzących do poprawy stanu zdrowia oraz wyrabianie nawyków i postaw dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną to główne cele realizowane przez Koło Promocji Zdrowia działające w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie.

W I półroczu bieżącego roku szkolnego w ramach działalności Koła, jak co roku,  realizowane były różnorodne działania i przedsięwzięcia wpływające korzystnie na poprawę stanu zdrowia uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. 

( Czytaj całość... )
 


Noworoczny Koncert Kolęd w Szkole Podstawowej w Zakliczynie
Redaktor: Administrator   
24.01.2020.
noworoczny koncert koled

6 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Zakliczynie miał miejsce piękny koncert kolęd, który wywodzi się z corocznej tradycji "Koncertów Wigilijnych".  Uczniowie należący do muzycznego zespołu wokalnego działającego przy Szkole, przygotowali spektakl muzyczny opowiadający historię Narodzenia Pańskiego. Był to koncert niezwykle wzruszjący. Światło, dźwięk i obraz dosłownie przeniosły publiczność w biblijy świat. Hala Sportowa w tym dniu wypełniła się po brzegi i przypominała prawdziwą salę koncertową.  Scenariusz i reżyserię przygotował Bogusław Wróbel, a  gościnnie wystąpiła Aleksandra Kurek. Koncert został zarejestrowany, dzięki czemu każdy z występujących będzie miał pamiątkę w formie DVD. Poniżej znajduje się kilka zdjęć z próby oraz koncertu.

( Czytaj całość... )
 


KONKURS: Pomyśl zanim wrzucisz! Dbaj o swój wizerunek w sieci!
Redaktor: Administrator   
23.01.2020.

W miesiącu lutym od 2004r. z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Z tej okazji w naszej szkole ogłoszony został konkurs dla uczniów klas IV - VIII. Zapraszamy do udziału. 

( Czytaj całość... )
 


Bezpieczna droga do szkoły z "Mrówką"
Redaktor: Administrator   
25.10.2019.
mrowka

16 października 2019 roku pierwszoklasistów z naszej Szkoły odwiedzili policjanci z sympatyczną maskotką – Mrówką. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zasad prawidłowego zachowania się w czasie drogi do i ze szkoły. Przedstawiciele policji przeprowadzili prelekcję oraz pokaz prawidłowego zachowania się na drodze. W sposób teoretyczny i praktyczny uczniowie klas pierwszych poznali zasady ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Uczyli się bezpiecznego korzystania z dróg, a przede wszystkim przejść dla pieszych. Pomagała im olbrzymia maskotka – Mrówka, która na zakończenie spotkania rozdawała pierwszakom kamizelki odblaskowe, dzięki którym dzieciaki będą lepiej widoczne na drodze.

( Czytaj całość... )
 


#OSEWyzwanie - pracownia mobilna dla Szkoły
Redaktor: Administrator   
18.10.2019.

10 października odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom szkół z województwa małopolskiego certyfikatów, potwierdzających zdobycie nagrody w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Nagrodą w konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu. Sprzęt zostanie do nas dostarczony do końca roku szkolnego 2019/2020. Szkoła podejmując #OSEWyzwanie zagwarantowała sobie również dostęp do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu, a nasi uczniowie będą mogli korzystać z mLegitymacji, czyli mobilnej wersji legitymacji szkolnej, którą można wyświetlać w swoim smartfonie.
#OSEWyzwanie potwierdzenie przyznania nagrody

 


Spotkanie z Kajetanem Rajskim - autorem książek o Żołnierzach Wyklętych.
Redaktor: Administrator   
10.10.2019.
spotkanie z rajskim

17 września 2019 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Pana Kajetana Rajskiego redaktora naczelnego Kwartalnika „Wyklęci”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielką historii Panią Anną Okońską. Pan Kajetan Rajski ciekawie zaprezentował historię Polski od wybuchu II wojny światowej do jej zakończenia oraz lata powojenne. Przedstawił ogólny rys historyczny Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego oraz sylwetki Żołnierzy Niezłomnych: Danuty Siedzikówny „Inki” oraz rotmistrza Witolda Pileckiego.

Po zakończeniu spotkania uczniowie otrzymali publikacje dotyczące żołnierzy niezłomnych. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe numery kwartalnika „Wyklęci” oraz kilka egzemplarzy książki Witolda Pileckiego „Raporty z Auschwitz”.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Kajetanowi Rajskiemu za profesjonalny, piękny wykład połączony z prezentacją multimedialną.

( Czytaj całość... )
 


Projekt #Superkoderzy w naszej szkole!
Redaktor: Administrator   
17.06.2019.
superkoderzy-logo

Nasza szkoła jest jedną ze 150 szkół w kraju zakwalifikowanych do udziału w roku szkolnym 2019/2020 w ogólnopolskim programie edukacyjnym realizowanym przez Fundację Orange - #SuperKoderzy.

Aby zakwalifikować się do udziału w programie należało przygotować 30 sekundowy film odpowiadający na pytanie „Dlaczego chcę zostać #SuperKoderem?”. Zadania tego podjęli się uczniowie klasy Va pod opieką koordynatora projektu p. Iwony Brożek.

#SuperKoderzy to program przeznaczony dla szkół podstawowych. W czasie trwania programu uczniowie w ramach wybranej ścieżki „Pogromcy języków” – uczyć się będą programowania oraz podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii na lekcjach … języka niemieckiego. Szkoła otrzyma od Fundacji Orange grant w wysokości 2500 zł.

 


Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
07.03.2019.
fonoholizm

Od 2004r. corocznie w miesiącu lutym, z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

( Czytaj całość... )
 


V EDYCJA PROJEKTU JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ ZAKOŃCZONA!!!
Redaktor: Anna Antosz, Halina Kochan, Anna Mróz   
18.02.2019.
jezdze

Na przełomie stycznia i lutego w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie został zrealizowany kurs nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Zajęcia szkoleniowe odbywały się w okresie od 29.01.2019 r. do 08.02.2019 r. na terenie stacji narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie.

( Czytaj całość... )
 


"Patriotka 100-lecia"
Redaktor: Administrator   
10.11.2018.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole został ogłoszony dla uczniów konkurs cukierniczy „Patriotka 100-lecia”.  8 listopada 2018 r. Komisja konkursowa w składzie: kierownik świetlicy Piotr Poręba – przewodniczący Komisji; wicedyrektor Krystyna Sienkiewicz-Witek; skarbnik Rady Rodziców Joanna Świderska-Mróz; szefowa kuchni Anna Martyka; kucharka Krystyna Zięcina oceniła 25 zgłoszonych ciast. Oceniła wygląd i kolorystykę prac, wygodę konsumpcji i łatwość wykonania, a przede wszystkim sprawdziła ich smak.

( Czytaj całość... )
 


Konkurs "Odblaskowa Szkoła"
Redaktor: Anna Mróz, Katarzyna Pach.   
08.11.2018.
odblaski

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i opiekunów na konieczność korzystania przez uczniów i dzieci z elementów odblaskowych. Dodatkowo przedsięwzięcie to kształtowało pozytywne postawy   ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym.

( Czytaj całość... )
 


Widowisko Dumy i Radości
Redaktor: K.P.   
30.10.2018.
marsz dumy i radosci

19 października 2018 r. uczniowie   Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich wraz z uczniami z oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w  marszu zwanym „Widowiskiem  Dumy i Radości”, z okazji setnej rocznicy  odzyskania  Niepodległości przez Polskę. Marsz  został zorganizowany z inicjatywy  Małopolskiego Kuratora Oświaty - Pani Barbary Nowak.

( Czytaj całość... )
 


Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie Pamięta!
Redaktor: Administrator   
16.10.2018.

Pamięta, o 71 rocznicy ostatniej walki kpt. Jana Dubaniowskiego „Salwy”, która rozegrała się w Rudzie Kameralnej, o żołnierzach 16 PP AK, którzy stoczyli 74 lata temu największą partyzancką bitwę w Małopolsce, o pomordowanych przez SS „Galizien” (ukraińscy bandyci w służbie hitlerowskich Niemiec) mieszkańcach Jamnej i spalonej wsi, o poległych podczas obławy szpitalika partyzanckiego na Mogile.

( Czytaj całość... )
 


"Naukobus" z Centrum Nauki Kopernik w Zakliczynie
Redaktor: Administrator   
02.10.2018.

Gmina Zakliczyn zaprasza 4 i 5 października na niezwykle interesującą, interaktywną, edukacyjną wystawę, przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik. Eksperymenty, nauka i dużo radości za darmo dla każdego zwiedzającego.Sprawdź sam! 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu – w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

naukobus

4 i 5 października „Naukobus” pojawi się w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Wystawa będzie czynna w godzinach 10:00-18:00 w pierwszym dniu i 08:00-14:00 w drugim. W pierwszym dniu w godzinach popołudniowych będzie możliwe odwiedzenie wystawy przez osoby dorosłe, np. mieszkańców, rodziców dzieci.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy!

( Czytaj całość... )
 


NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZAKLICZYNIE
Redaktor: Administrator   
20.09.2018.
przedwiosnie2.jpg

Od kilku lat w pierwszą sobotę września odbywa się przepiękna akcja czytania najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. W tym dniu w bibliotekach, szkołach, domach kultury, na rynkach miast, placach i w innych miejscach dużych i mniejszych miejscowości naszego kraju odczytywana jest wybrana przez Kancelarię Prezydenta książka. Akcja ta ma na celu podtrzymanie zainteresowania literacką klasyką i zachęcanie do czytania najważniejszych i najpiękniejszych polskich książek.

( Czytaj całość... )
 


Kolejny sukces naszej uczennicy
Redaktor: Administrator   
18.06.2018.

8 czerwca bieżącego roku w Kąśnej Dolnej w Centrum Ignacego Paderewskiego odbył się IV Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej. Jedną z uczestniczek tego konkursu była uczennica Gimnazjum w Zakliczynie Aleksandra Kurek, którą do przesłuchań przygotował Pan Bogusław Wróbel. Uczestnicy prezentowali pieśni o tematyce kresowej wyrażające emocje i przywiązanie do Ojczyzny. Ola wykonała utwór pod tytułem „Przesłuchanie Anioła”  , którego prezentacja zapewniła jej II miejsce w swojej kategorii.

Warto dodać, iż w składzie komisji konkursowej zasiadali: Krzesimir Dębski - polski kompozytor muzyki współczesnej i filmowej, Rafał Balawejder - dyrektor tarnowskiego teatru oraz Hanna Samson i Anna Podkościelna - Cyz.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia Oli oraz kibicujemy jej na przyszłość.

 


List MEN do Rodziców
Redaktor: Administrator   
22.05.2018.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Minister Edukacji Narodowej skierowanego do Rodziców i Opiekunów Uczniów klas VII oraz klas II gimnazjum.

pdfList Minister Edukacji Narodowej do Rodziców o rekrutacji na rok szkolny 2019-2020.

 


ZAPROSZENIE NA KONKURS
Redaktor: Administrator   
30.04.2018.
Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie „Święty JAN PAWEŁ II – autorytet młodzieży”. Więcej informacji w regulaminie.
 
 


NARCIARZE Z ZAKLICZYNA "JEŻDŻĄ Z GŁOWĄ" !!!
Redaktor: Administrator   
16.02.2018.
projekt jezdze z glowa

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie został zrealizowany kurs nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Zajęcia odbywały się w okresie od 22.01.2018 r. do 07.02.2018 r. na Stacji Narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie.

( Czytaj całość... )
 


««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 51 z 298
Copyright 2007-2020 - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Realizacja Grzegorz Witek