200-lecie SP Zakliczyn

Strona główna arrow Aktualności

Aktualności
NARCIARZE Z ZAKLICZYNA "JEŻDŻĄ Z GŁOWĄ" !!!
Redaktor: Administrator   
16.02.2018.
projekt jezdze z glowa

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie został zrealizowany kurs nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Zajęcia odbywały się w okresie od 22.01.2018 r. do 07.02.2018 r. na Stacji Narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie.

( Czytaj całość... )
 


Wielki sukces naszego Chóru
Redaktor: Administrator   
08.01.2018.
4.jpg

Wielopokoleniowy Chór Nauczycieli, Uczniów, Rodziców i Absolwentów  Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, został Zwycięzcą II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej. Podczas przesłuchań finałowych, które odbyły się w Muzeum Armii Krajowej Krakowie zdobyliśmy pierwsze miejsce, spośród chórów z całej Polski.

( Czytaj całość... )
 


Od dobrych nawyków do ZDROWIA... Promocja zdrowia w SP
Redaktor: Administrator   
27.11.2017.
promocja zdrowia w sp?

Profilaktyka i promocja zdrowia to ważne elementy oddziaływania szkoły na prawidłowy rozwój młodych organizmów. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych, wyrabianie dbałości o własne zdrowie i kondycję fizyczną to główne cele realizowane przez Koło Promocji Zdrowia działające w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie.

( Czytaj całość... )
 


Młodzież Pamięta. XV Sztafeta Pamięci Łowczówek - Zakliczyn, 2017
Redaktor: Janusz Flakowicz   
17.11.2017.
mlodziez-pamieta-2017

„Młodzież Pamięta”, to przedsięwzięcie realizowane od kilkunastu lat w zakliczyńskim gimnazjum przez Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „Compass”. Jego głównym celem niezmiennie  jest kształtowanie tożsamości narodowej i pogłębianie w atrakcyjny sposób wiedzy o historii Polski poprzez pryzmat wydarzeń, które miały miejsce w naszym regionie. W obecnym roku szkolnym młodzi krajoznawcy i inni żądni wiedzy i przygód uczniowie uczestniczyli w rajdach edukacyjno-turystycznych: na Jamną, Mogiłę, do Rudy Kameralnej czy ostatnio do Łowczówka.

( Czytaj całość... )
 


Zakliczyn - moja mała ojczyzna
Redaktor: Michał Chruściel   
15.11.2017.

Dnia 26 października 2017 roku o godzinie 9-tej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie, odbył się z okazji 460 rocznicy lokacji miasta Zakliczyn, dwuetapowy konkurs historyczny pt. „Zakliczyn – moja mała ojczyzna”. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

( Czytaj całość... )
 


Ankieta : cyfrowobezpieczni.pl
Redaktor: Administrator   
09.11.2017.

Wiosna bieżącego roku nasza Szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl Jednym z działań podczas jego realizacji są ankiety. O ich wypełnienie prosimy całą społeczność szkolną: nauczycieli, uczniów, i rodziców. Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej. Badanie realizowane jest WYŁĄCZNIE drogą internetową. Zwracamy uwagę, że ankieta jest w kilku wersjach - inny link jest dla rodziców, inny dla nauczycieli, a inny dla uczniów. Ważne jest również by zwrócić uwagę na etap szkolny na jakim znajdują się badani uczniowie oraz nauczyciele. Odmienne są również ankiety dla rodziców w zależności od tego na jakim etapie nauki znajduje się ich dziecko.

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 1-3

>>> UCZNIOWIE <<<

>>> RODZICE <<<

>>> NAUCZYCIELE <<<

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 4-6

>>> UCZNIOWIE <<<

>>> RODZICE <<<

>>> NAUCZYCIELE <<<

KLASA 2 i 3 GIMNAZJALNA oraz 7 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

>>> UCZNIOWIE <<<

>>> RODZICE <<<

>>> NAUCZYCIELE <<<

 


I PRZESZLI ŚWIECI ULICAMI ZAKLICZYNA....
Redaktor: Administrator   
07.11.2017.

W wigilię Wszystkich Świetych ulicami Zakliczyna przeszedł Korowód Świetych. Przedszkolaki, uczniowie naszej szkoły oraz rodzice licznie przybyli, aby po raz pierwszy uczstniczyć w tym wydarzeniu. Około dziewięćdziesieciu osób udało się z budynku Szkoły Podstwowej przy ulicy Malczewskiego do kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej. Grupie przewodniczył o. Nataniel jako bł. Piotr Jerzy Frassati. Radosny, rozśpiewany,barwny przemasz  z towarzyszeniem gitar i pięknych głosów  prowadziła Oaza Rodzin oraz schola działająca przy klasztorze ojców franciszkanów.  Wszystko pod czujnym okiem pana dyrektor Józefa Gwiżdża.

( Czytaj całość... )
 


Spotkanie z Policjantem
Redaktor: Administrator   
20.10.2017.
policjant-spotkanie_1

Dnia 10.10.2017r. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli oddziałów zerowych przybył do naszej szkoły policjant z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowie.  Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest praca policjanta.

( Czytaj całość... )
 


Nasz Absolwent - prof. Jan Boczek
Redaktor: Administrator   
03.10.2017.
Prof. dr hab. Jan Boczek zrodlo: acarology.pl

Jubileusz 200-lecia Szkoły jest okazją do zaprezentowania społeczności lokalnej dokonań byłych uczniów. Jednym z  najwybitniejszych absolwentów Szkoły Podstawowej w Zakliczynie jest prof. Jan Boczek, który zgodził się objąć honorowym patronatem jubileuszowe uroczystości.

( Czytaj całość... )
 


Uczniowie w stolicy
Redaktor: Uczniowie i nauczyciele ZSPiG w Zakliczynie   
30.06.2017.
warszawa

Dnia 21 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Pana Dawida Chrobaka mieli możliwość zwiedzenia stolicy Polski - Warszawy, a przede wszystkim Sejmu RP i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W gronie 54 uczestników wyjazdu znaleźli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, członkowie Samorządów Uczniowskich i  SKKT „Compass”, chorąży i asysta Pocztów Sztandarowych, członkowie zespołu „Ballada”, harcerze oraz najlepsi uczniowie z naszej Szkoły.

( Czytaj całość... )
 


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w zakliczyńskiej podstawówce
Redaktor: Beata Krzyżak, Joanna Bator   
29.06.2017.

22 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie odbyła się uroczysta akademia z udziałem Dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów oraz zaproszonych gości i rodziców. Dyrektor szkoły  Józef Gwiżdż podsumował miniony rok szkolny, gratulując uczniom sukcesów w nauce oraz w licznych konkursach i zawodach sportowych. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za ich całoroczne zaangażowanie w edukację i życie szkoły. Słowa wdzięczności i podziękowania skierował również w stronę Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn – p. Dawida Chrobaka.

( Czytaj całość... )
 


Sukcesy filmowe uczniów naszego Zespołu
Redaktor: Administrator   
23.06.2017.

W ostatnim czasie uczniowie naszego Zespołu zostali laureatami dwóch konkursów filmowych.

( Czytaj całość... )
 


Dzielnicowy w Charzewicach
Redaktor: Ewa Nijak   
21.06.2017.
Dzielnicowy z wizyta w szkole

Młodszy aspirant Wojciech Klisiewicz, był gościem w szkole Filialnej w Charzewicach w dniu 20 czerwca 2017 roku. Na samej końcówce roku szkolnego niezwykle ważnego gościa uczniowie jak zawsze przyjęli z wielkim entuzjazmem. Dzielnicowy przeprowadził pogadankę na temat najistotniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji. Przypomniał uczniom podstawowe zasady korzystania z dobrodziejstw lata, tak by dało ono dzieciom możliwość dobrego wypoczynku i nabrania sił do pracy w nowym roku szkolnym. Aby jednak powrót do szkoły we wrześniu był równie radosny jak czerwcowe pożegnanie dzieci zostały wyposażone w niezbędne informacje.

( Czytaj całość... )
 


Strażacy w Charzewicach
Redaktor: Ewa Nijak   
18.06.2017.
os gwozdziec w charzewicach

13 czerwca w Szkole Podstawowej w Charzewicach miało miejsce niecodzienne i niezwykle ważne wydarzenie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwoźdźca, należący do Systemu ratownictwa Krajowego zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego.

( Czytaj całość... )
 


"Już pływam - 2017" - podsumowanie
Redaktor: Administrator   
16.06.2017.

Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego i Gminy Zakliczyn  46 uczniów z klas I-VI  Szkoły Podstawowej w Zakliczynie po raz kolejny wzięło udział w projekcie nauki pływania „Już pływam” realizowanym w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu od marca do maja 2017 r. na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. Każdy uczestnik skorzystał z 20 godzin nauki pływania. Kurs prowadzony był przez wykwalifikowanych instruktorów. Dzieciom zapewniony został również transport i opieka.

( Czytaj całość... )
 


Nasza szkoła oczami ucznia
Redaktor: Administrator   
16.06.2017.

W związku z obchodami 200-lecia Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, uczniowie klas czwartych, wzięli udział w dwóch konkursach: poetyckim i plastycznym. Zostały one zorganizowane przez p. Beatę Krzyżak i p. Joannę Bator, w maju 2017 roku. Czwartoklasiści poprzez twórczość poetycką przypomnieli ciekawą historię naszej zakliczyńskiej szkoły - ważne wydarzenia i postacie. Natomiast w pracach plastycznych mieli możliwość zobrazowania własnych wizji budynku szkoły w przyszłości.

( Czytaj całość... )
 


Finał Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych
Redaktor: Opiekun - Michał Chruściel   
08.05.2017.
konkurs zolnierze wykleci

Dnia 30 marca 2017 roku miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie finał II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. 

( Czytaj całość... )
 


Młodzież z Gimnazjum we Włoszech - "W poszukiwaniu autorytetu - Śladami Świętego Jana Pawła II"
Redaktor: Administrator   
21.04.2017.
wlochy

W ramach realizacji przedsięwzięcia pod wyżej wymienionym tytułem młodzież z Gimnazjum w Zakliczynie  od początku roku szkolnego realizuje wiele różnorakich działań przybliżających postać naszego słynnego rodaka. Jesienią liczna grupa młodych ludzi, zgodnie z sugestią opiekuna Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „Compass”- Ireny Flakowicz, zdecydowała się zdobywać „Odznakę Krajoznawczą im. Św. Jana Pawła II”. W tym celu odbyło się kilka wyjazdów do Wadowic, Łagiewnik, Krakowa oraz w Tatry i Gorce, gdzie młodzież zwiedzała miejsca związane z życiem i działalnością Karola Wojtyły na różnych etapach jego życia. Wiosną przyszła kolej na podróż do Włoch i Watykanu.

( Czytaj całość... )
 


"Zmagania z ortografią" - czwarta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
Redaktor: Grażyna Gwiżdż, Grażyna Ogonek   
10.04.2017.
zwyciezcy konkursu

W dniu 23 marca 2017 r. o godz. 9 w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii”. Adresowany był on do uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

( Czytaj całość... )
 


III edycja programu "Jeżdżę z głową" zakończona.
Redaktor: Grażyna Ogonek   
12.03.2017.
III edycja jezdze z glowa

Program realizowany był w ramach małopolskiego projektu pn. ,,Jeżdżę z głową”, któremu patronował Marszałek Województwa Małopolskiego i Urząd Miejski w Zakliczynie.

( Czytaj całość... )
 


Dominika Antosz Laureatką Międzynarodowego Konkursu
Redaktor: Anna Okońska - opiekun   
07.03.2017.
zdjecie

Blisko 100 osób z całej Polski oraz zagranicy uczestniczyło 25 lutego 2017 roku w gali finałowej VIII Międzynarodowego Konkursu pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem", która odbyła się w Turku koło Kalisza. Organizatorem konkursu było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

( Czytaj całość... )
 


««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 51 z 278
Copyright 2007-2017 - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Realizacja Grzegorz Witek