200-lecie SP Zakliczyn

Strona główna arrow Projekt - "Już Pływam"

*** Małopolski Projekt Nauki Pływania *** "Już Pływam"
VI EDYCJA
14.11.2014.

Dnia 05 listopada 2014 r. zakończyła się  VI edycja kursu nauki pływania z projektu „Już pływam”. W kursie nauki pływania wzięło udział  45 uczniów naszej Szkoły z klas I-VI. Zajęcia odbywały się na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. Kurs był realizowany w cyklu ośmiu dwugodzinnych cotygodniowych lekcji na basenie. Podczas jednego wyjazdu na basen prowadzono jednocześnie 2 kursy nauki pływania przez dwóch instruktorów dla 15-osobowych grup.

Realizacja projektu umożliwiła zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, jak i z zagrożeniami oraz ze sposobami ich zapobiegania, rozważnego i aktywnego spędzania wolnego czasu, utrwalania nawyków prozdrowotnych, poprawy kondycji i podniesienia ogólnej sprawności fizycznej uczniów, integracji społecznej.

basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen basen

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Jaworskiej, Dyrektor GZOSiP za przystąpienie do Małopolskiego Projektu Nauki Pływania, a w szczególności za możliwość uczestniczenia w nim uczniom naszej Szkoły.

 


6-sta edycja
10.09.2014.

6-sta edycja akcji "Już pływam"

Od 11.09.2014 r. do 28.11.2014 r. uczniowie klas I-VI gminnych szkół podstawowych będą mieli możliwość wzięcia udziału w 6-stej już edycji, popularnego programu JUŻ PŁYWAM. Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i wynegocjowanym z pływalnią korzystnym stawkom program obejmie aż 120 uczniów. 

Nauka pływania odbywała się będzie na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni w czwartki i piątki od 15.00 do 17.00. Łącznie zaplanowano 8 wyjazdów, w ramach których instruktorzy przeprowadzą zajęcia dla 15-osobowych grup. Koszty dojazdu ponoszone przez Rodziców będą wynosiły 80 zł. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w kursie pływania powinni zgłosić się do wychowawcy swojej klasy. Gmina Zakliczyn wykorzystuje różne możliwości promowania aktywności fizycznej. Bardzo ważne jest żeby każdy uczeń szkoły podstawowej nauczył się pływać i dbać o swoje bezpieczeństwo w wodzie. GZOSiP serdecznie zaprasza do korzystania z programu. 


Więcej o pływalni http://www.basenbochnia.pl/ 
 
Harmonogram wyjazdów [tutaj]


 

 


Finał Małopolskiego Projektu Nauki Pływania "Już Pływam" w 2013 roku!
13.12.2013.
Dnia 29 listopada 2013 r. zakończyła się druga część kursu nauki pływania z projektu „Już pływam”, w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.
 
juzplywam-proszowki
 
W kursie nauki pływania wzięła udział grupa 28 uczniów naszej Szkoły z klas III-VI. Zajęcia odbywały się na krytej pływalni w Proszówkach k. Bochni, spełniającej wszystkie kryteria bezpieczeństwa i wymogi formalne do przeprowadzania tego rodzaju projektów. Kurs był realizowany w cyklu dziesięciu dwugodzinnych cotygodniowych lekcji na basenie. Instruktorzy prowadzący zajęcia z beneficjentami projektu zrealizowali wszystkie cele programu. Atrakcyjność prowadzonych w wodzie zajęć spowodowała, iż uczniowie z wielką ochotą brali w nich udział, a co najważniejsze, sprawiało im to wielką frajdę! Nowe nabyte umiejętności pływackie oraz wiedza na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk na pewno zaprocentuje w przyszłości.
 
 juz plywam proszowki juz plywam proszowki juz plywam proszowki juz plywam proszowki
 
Serdeczne podziękowania składamy Pani Małgorzacie Jaworskiej, Dyrektor GZOSiP za przystąpienie do Małopolskiego Projektu Nauki Pływania, a w szczególności za możliwość uczestniczenia w nim uczniom naszej Szkoły. 
 
Uczniowie wraz z Opiekunami
 


Informacja o projekcie:
10.04.2013.
 

W 2013 roku na realizację projektu „Już pływam”, w ramach zadania pn.: "Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży" Zarząd Województwa Małopolskiego przekaże Gminie Zakliczyn dotację celową w wysokości 20 500 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów: wstępu na pływalnię oraz wynagrodzenia instruktorów. Z opłat Rodziców będą sfinansowane przejazdy autobusami firmy "FTU” Magdaleny Jakubas. Natomiast z funduszy gminy będzie sfinansowana opieka nauczycieli oraz zakup banerów. Realizacją projektu od złożenia wniosku do rozliczenia i końcowego sprawozdania zajmuje się Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Kurs nauki pływania przewiduje 10 wyjazdów po 2 godziny zajęć na basenie. Z nauki pływania w ramach małopolskiego projektu skorzysta 200 dzieci klas I-VI szkół podstawowych gminy Zakliczyn. Zajęcia odbywać się będą w 14 osobowych grupach na krytej pływalni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 12.

Zajęcia nauki pływania będą realizowane w dwóch częściach. Pierwsza rozpocznie się 5 kwietnia i będzie trwać do końca czerwca, druga realizowana będzie w miesiącach: od września do listopada.

Cele programu to:

- nabycie podstawowych umiejętności pływackich,

- wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan korzystających z kąpielisk,

- profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa,

- podniesienie sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych,

- zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

 


Harmonogram wyjazdów na basen
10.04.2013.

DZIEŃ WYJAZDU:

Kwiecień: 8, 15, 22, 29.

Maj: 6, 13, 20, 27.

Czerwiec: 3, 10.

 

KLASY I-III Szkoły Podstawowej: 

Zbiórka: godz. 13:00 - parking przyszkolny przy budynku SP w Rynku ul. Różana.

Planowany powrót: ok. 17:00. 

  

KLASY IV-VI Szkoły Podstawowej:

 

Zbiórka: godz. 15:00 - parking przyszkolny przy ZSPiG ul. Malczewskiego 56.

Planowany powrót: ok. 19:30. 

 

 


REGULAMIN WYJAZDÓW NA BASEN
10.04.2013.
Uczeń zobowiązany jest:
 
1. Punktualnie stawić się na zbiórkę przed szkołą.
2. Posiadać odpowiedni ekwipunek: ręcznik, klapki, czepek, strój kąpielowy, suche ubranie na zmianę.
3. Wykonywać polecenia oraz dostosowywać się do nakazów i zakazów wydawanych przez organizatorów (nauczycieli-opiekunów)
4. Zachowywać się w sposób kulturalny i zdyscyplinowany.
5. Nie oddalać się od grupy.
6. W czasie podróży:
     • zajmować wyznaczone miejsce;
     • nie przemieszczać i nie stać;
     • nie otwierać drzwi, okien, nie ruszać urządzeń w wyposażeniu autokaru;
     • nie wyrzucać przedmiotów z pojazdu i nie rzucać nimi;
     • nie śmiecić i nie hałasować.
7. Informować opiekunów o jakichkolwiek sytuacjach niebezpiecznych mogących zagrażać życiu lub zdrowiu uczestników wyjazdu.
8. Zgłaszać opiekunom wszelkie objawy złego samopoczucia czy skaleczenia.
9. Z wszystkich urządzeń korzystać w sposób rozważny i zgodnie z ich przeznaczeniem.
10. Na basenie bezwzględnie przestrzegać poleceń i wskazówek instruktora lub ratownika.
11. Dbać o czystość, ład i porządek w miejscach, w których się przebywa np. szatni.
12. Kategorycznie zabrania się:
-  wchodzenia do wody i opuszczania pływalni bez pozwolenie instruktora lub opiekuna,
-  biegania po śliskich i mokrych powierzchniach,
-  niezorganizowanych skoków do wody.
-  popychania i wciągania pod wodę.
 
Pamiętaj! Twoje zachowanie może mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób.
 
Wobec uczestników, którzy nie przestrzegają regulaminu i zasad przepisów bezpieczeństwa, będą wyciągane konsekwencje zgodnie z WSO.
 


Koniec pierwszej części kursu nauki pływania "Już pływam"
24.06.2013.

Dnia 10 czerwca 2013 r. zakończyła się pierwsza część kursu nauki pływania z projektu „Już pływam”, w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Nauka pływania miała na celu wyposażenie uczniów w umiejętności opanowania podstawowych czynności ruchowych w środowisku wodnym, czyli pływania elementarnego oraz oddychania w wodzie, jak i orientacji pod powierzchnią wody. Instruktor pływania prowadzący zajęcia zobowiązany był do przekazania swoim uczniom niezbędnej wiedzy na temat: zasad bezpieczeństwa w wodzie i zachowania się na pływalni, jak również zagrożeń na kąpieliskach oraz sposoby ich zapobiegania.

basen_1.jpg 

Zajęcia z pływania w ramach projektu „Już pływam” przyniosły uczniom wielką korzyść . Uczniowie z radością brali udział w zajęciach i chętnie zdobywali nowe umiejętności.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Jaworskiej, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli za umożliwienie uczniom naszej Szkoły za udział w tak atrakcyjnych zajęciach.

 


Więcej informacji o projekcie
01.03.2013.
Więcej informacji o projekcie "Już pływam" znajduje się na stronie zakliczyn.pl dostępnej po kliknięciu na poniższy banner.
 
 


Copyright 2007-2020 - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Realizacja Grzegorz Witek